Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Přínosy technologií užitých v systému STATISTICA

Řešení obsah

Pro pokročilé uživatele: výkon, modulárnost, kompatibilita

Výkonná plná implementace architektury COM, možnosti využití víceprocesorové architektury, úplná podpora síťového užívání pro distribuované zpracování a multi-tier Client-Server architekturu, podpora XML, IDP technologie zpracování obrovských databází na vzdálených serverech a plně integrovaný programovací jazyk STATISTICA Visual Basic vytvářejí ze systému STATISTICA ideální základ (nebo součást) globálních výpočetních infrastruktur, jakými jsou například informační systémy založené na internetové komunikaci nebo rozsáhlé multiuživatelské podnikové instalace. STATISTICA nabízí jedno z nejrozsáhlejších a nejbohatších vývojových prostředí s více než 11 000 analytickými a grafickými funkcemi pro analýzu dat jednoduše podané vývojářům i koncovým uživatelům (odborníkům i laikům). Uživatelské prostředí je plně přizpůsobitelné potřebám zákazníka vestavěnými volbami a nebo hlavně za pomoci vestavěného programovacího jazyka STATISTICA Visual Basic, nejpoužívanějšího to vývojářského prostředku na světě (samozřejmostí je podpora i pro jiné běžné programovací jazyky, C++ či JAVA). Tím vším se STATISTICA řadí mezi perfektní nástroje pro zvládnutí těch nejnáročnějších problémů při analýze dat, vytěžování dat (data mining) či při řešení úloh z oblasti statistického řízení procesů a statistického řízení jakosti.

Pro příležitostné uživatele a začátečníky: jednoduchost, přizpůsobitelnost, rychlost a kvalita

Unikátní technologie systému STATISTICA přinášejí mnoho prospěchu i příležitostným uživatelům, kteří se nehodlají zabývat programovacími jazyky nebo celopodnikovými inteligentními systémy pro řešení obchodních aplikací. Například:

  • Díky použitým technologiím jsou „stolní" produkty STATISTICA extrémně uživatelsky přívětivé a přizpůsobitelné, práce s nimi může rovněž být extrémně jednoduchá
  • Každý prováděný postup lze zaznamenávat (na pozadí) do opakovaně použitelného makra pouhým kliknutím myši. Vytvořené makro pak lze přiřadit tlačítku na panelu nástrojů. Makro bude zaznamenáno ve standardním zápisu jazyka Visual Basic, to ovšem uživatele nemusí vůbec zajímat.
  • Každý aspekt uživatelského rozhraní lze přizpůsobit potřebám uživatele pouhým přetažením ovládacích prvků pomocí myši. Nespočetné volby, které program nabízí, lze skrýt či naopak exponovat přesně podle přání uživatele.
  • Uživatel si může vytvořit vlastní prostředí v systému STATISTICA během několika minut. I v případě, že si uživatel nepřeje měnit vůbec nic, je velmi snadné procházet programem prostřednictvím „rychlých" záložek navržených s ohledem na minimalizaci potřebných kroků.

Kvalita a obsažnost

Kromě všech těchto přínosů se žádná jiná aplikace nemůže rovnat systému STATISTICA v kvalitě implementace každého detailu, grafice, rychlosti, eleganci a vestavěné „inteligenci".

Každý prvek systému STATISTICA je navržen s ohledem na maximální funkčnost, jakou lze obvykle nalézt pouze u specializovaných aplikací pro tu kterou oblast.

Uživatel by normálně potřeboval mnoho specializovaných aplikací, aby získal tolik pracovních nástrojů a prostředků, kolik jich nabízí každý jeden modul celé produkční řady, třeba základní modul STATISTICA Base. Například:

  • Modul zpracování grafiky, který je obsažen v každém produktu STATISTICA, nabízí více voleb a nástrojů než většina specializovaných produktů dostupných na trhu.
  • Nástroj STATISTICA Query (pro sestavování dotazů do externích databází), jako jedna z mnoha částí každého produktu STATISTICA, nabízí vlastnosti, výkon a funkce, které jsou k dispozici jen u speciálních a finančně náročných nástrojů pro přístup k databázím (jako je např. systém BuinessObjects®).
  • Programovací jazyk STATISTICA Visual Basic (integrovaný do každého modulu systému STATISTICA) představuje jedno z nejrozsáhlejších a nejbohatších dostupných vývojářských prostředí vůbec (přes 11 000 analytických a grafických funkcí).

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.