Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

STATISTICA

Zrušení registrace při přeinstalaci

Pokud je software zaregistrován, není možné provést registraci jeho další instalace, která by byla nad rámec pořízené licence. Pokud jste si např. pořídili nový počítač a potřebujete na něm software zaregistrovat, je potřeba původní registraci nejprve zrušit.

Od verze STATISTICA 10 lze původní registraci zrušit automaticky v rámci odinstalace produktu. Na konci odinstalačního procesu Váš instalátor vyzve, zda chcete kontaktovat společnost StatSoft o Vaši odinstalaci:Potvrdíme "Ano" a v případě úspěšného navázání spojení s registračním server společnosti StatSoft o tom budeme informováni:Pokud nemůžete provést korektní odnistalaci softwaru, je třeba licenci uvolnit vyplněním deregistračního formuláře.

Jestliže hodláte přeinstalovat počítač se software STATISTICA, aniž byste měnili jeho jednu či více síťových karet, doporučujeme postupovat dle těchto instrukcí, aby bylo možné využít již provedenou registraci a nemusela se rušit.

Ke zrušení registrace vyplňte prosím žádost na stránce technické podpory. V žádosti zvolíme možnost "Host ID De-Installation (COD): Y". Pokud jste mezitím již novou instalaci provedli, lze ji snadno zaregistrovat na http://registration.statsoft.com. Pokud software teprve instalovat budete, systém zaregistrujte dle pokynů při instalaci.


Tipy:

  • Pokud nevíte Old Host ID (MAC adresu) počítače, pro který chcete zrušit registraci, stáhněte si program, který vám ho ukáže (druhý řádek v programu).
  • Do kolonky "Reason for deinstallation" můžete vložit jednu z následujících položek, pokud odpovídá skutečnosti: "installing on new machine" (instalace na nový počítač), "machine crashed" (pozbitý počítač), "previous computer stolen" (předchozí počítač byl ukraden), "transferring license from one user to another" (převod licence na jiného uživatele).
Upozornění: Zrušení stávající registrace je ruční práce, proto k jejímu vyřízení nemusí dojít tentýž den.

 

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2021 StatSoft CR s.r.o.