Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Profil společnosti

Společnost StatSoft byla založena v roce 1984 v USA. Jejími zakladateli byli univerzitní vědci a profesoři, kteří se zabývali kvantitativní analýzou dat. StatSoft, Inc. je uzavřená akciová společnost sídlem v Tulse, v Oklahomě (USA). V dalších letech pak vznikaly pobočky firmy po celém světě. Dnes úspěšně fungují pobočky společnosti již ve dvaceti zemích světa, spravující své regiony a přibližující tak vlastní produkty a veškerou podporu co nejblíže svým zákazníkům.

Stali jsme se jedním z předních světových dodavatelů na poli softwaru pro analýzu dat a reportování. Jsme nejvýznamnějším tvůrcem celopodnikových systémů pro kontrolu a zlepšování kvality na světě a jako jediní zajišťujeme celosvětovou plnou podporu našich produktů, díky svým regionálním autorizovaným pobočkám.

Produktová řada Statistica a její celopodnikové, škálovatelné,  špičkové systémy a techniky  s možností distribuovaného zpracování prostřednictvím internetu jsou využívány v celé řadě průmyslových odvětví a aplikací vedoucích světových společností. Konkrétně v oblastech jako jsou bankovnictví, pojišťovnictví, výroba, energetika, polovodičový průmysl, farmacie, chemický a petrochemický průmysl, přírodní vědy, retail, zdravotnictví,  petrolejářský průmysl, potravinářství, automobilový a těžký průmysl, telekomunikace, výzkum a vývoj a jiné oblasti. Statistica je široce využívána jako nedílná součást firemní výpočetní infrastruktury. Pomáhá dosáhnout zvýšení produktivity a zlepšení hospodářského výsledku, zvýšení bezpečnosti, snížení průmyslového znečištění nebo zlepšení ochrany životního prostředí. Je také využívána v kritických výrobních aplikacích, v regulovaných odvětvích, i jako základ firemní iniciativy v oblasti zavádění Six Sigma. Tento analytický nástroj vyvinutý společností StatSoft využívá také  velké množství významných univerzit, výzkumných ústavů, korporací, a výrobních zařízení ve více než 60 zemích světa.


Aktuálně je Statistica součástí skupiny TIBCO Software Inc.


Smluvním partnerem pro dodávky softwaru TIBCO Statistica pro Českou republiku a Slovensko je společnost DataBon s.r.o.Všechny aktuální informace k softwaru najdete na webu statistica.proCreated by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.