Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 29/01/2014

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
právě čtete první akademický newsletter roku 2014. Tentokrát se věnuje grafickým možnostem softwaru STATISTICA. V tomto ohledu jsou pro nás velkou inspirací Vaše dotazy. Opět důkladněji popíšeme jednu z novinek verze 12 a zasoutěžíme si o voucher na kurz.

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Colors of STATISTICA

Nejde o hudební festival, neboť až na výjimky, zaměstnanci StatSoftu neumějí hrát na hudební nástroje ani zpívat. Ukážeme si ale možnosti, kterými se dají barevně odlišovat jednotlivé části grafů softwaru STATISTICA.


Agent průzkumník

Užitečná funkcionalita, opředená mnoha legendami. Někteří o něm tvrdí, že kdyby chtěl, tak rozlouskne Da Vinciho kód za 43 sekund. Všechno, co o něm víme, je, že se jmenuje Průzkumník a vypadá jako zaměřovač staré stíhačky. Přečtěte si o všech jeho možnostech v souhrnném článku.


Soutěž: „Co Vám to připomíná?“

První soutěž tohoto roku je opět malinko netradiční, tentokrát na fantazii. Ptáme se, kterou statistickou metodu Vám obrázek v článku evokuje.


Novinky STATISTICA 12: Ortogonální proložení

Podívejte se na nové proložení a jeho přednosti u 2D bodového grafu.


Jak na data z dotazníku

Chcete se naučit vyhodnocovat kvalitativní a ordinální data, která vzejdou z dotazníkových šetření a dalších výzkumů ve společenských vědách? Není nic jednoduššího, než navštívit náš odborný kurz, který se koná 10.3. – 11.3.2014 a vyučuje ho náš specialista pan RNDr. Arnošt Komárek, Ph.D..

Chcete-li se podívat, co o našich kurzech řekli sami účastníci, navštivte sekci Očima účastníků.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2023 StatSoft CR s.r.o.