Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 28/05/2014

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
v tomto čísle Vás seznámíme:

  • s vykreslováním funkcí do grafu
  • s rozhraním, přes které můžete jednoduše tahat data z databází
  • se způsobem, jak vykreslit zdrojová data vedle krabicového grafu

Nechybí také pravidelná soutěž! Přejeme příjemné počtení.

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Jak nakreslit žraloka

Potřebujete do grafu dostat nějakou funkci nebo křivku? Žádný problém, tento článek Vám ukáže, jak používat v grafu vlastní funkce.


Novinky STATISTICA 12: Advanced Query Builder

Software STATISTICA má implementované rozhraní pro přístup do databáze, od verze 12 je potom k dispozici nové podstatně vylepšené rozhraní na tvorbu databázových dotazů. Advance Query Builder Vám představí tento článek.


Tuning krabicového grafu

Představíme Vám zajímavý trik, s jehož pomocí lze vykreslit vedle krabicového grafu také zdrojová data. Zároveň ukáže tento příspěvek i další možnosti automatizace a tvorby maker v softwaru STATISTICA.


Soutěž: „Kdo má pravdu?“

Několik studentů se baví nad zvláštním bodovým grafem. Dokážete posoudit, kteří studenti jsou svými názory úplně mimo?


Kurzy: Prázdniny jsou až za měsíc, tak hurá do lavic!

Nejbližší kurzy:

Vícerozměrné statistické analýzy Vám umožní poznat data z úhlů pohledu, o kterých jste zatím nevěděli. Pokud někdo s analýzou začíná, doporučujeme populární Základní kurz statistiky I. Pokud už jste trošku kovaní v analýzách, tak radíme Základní kurz statistiky II, který je vhodným rozšířením základních znalostí. Text Mining potom ukáže, k čemu všemu se dá využít frekvenční analýza slov v nestrukturovaném textu.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2023 StatSoft CR s.r.o.