Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 28/01/2015

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,

ačkoli se změnil název a vzhled, newsletter zůstává stejný, jak jste byli zvyklí. Tedy nabitý zajímavými informacemi. V tomto čísle jsme pro Vás připravili následující témata:

  • Úvod do regulačních diagramů a návod na jejich spuštění
  • Jak udělat z kontingenční tabulky zdrojová data
  • Jak ušetřit čas při zadávání proměnných
  • Soutěž s velikány světa informačních technologií

Přejeme pěkné počtení a příjemný průběh roku 2015.


Technické oddělení StatSoft CR (nyní součástí Dell)

ilustration

 

Regulace výrobního procesu v soft. Statistica

Jak nejlépe ve výrobním procesu poznat odchylky, případně velkou proměnlivost okolo určených specifikací? Pomocí diagramu. Je průběh v diagramu dílem náhody nebo je zde nějaká systematičnost? Jak se na problém podívat v softwaru Statistica se dozvíte v našem článku.


 

Jak udělat z kontingenční tabulky zdrojová data

Potřebujete statisticky vyhodnotit data například z dotazníkových šetření, ale nemáte k dispozici zdrojová data ve formě databázové tabulky, ale pouze agregovanou kontingenční tabulku? Následující trik Vám práci usnadní.


 

Já se v těch proměnných nevyznám!

U dat, nad kterými se snažíme něco namodelovat, je opakované zadávání proměnných denní chleba. Známe to všichni, zkoušíme různé metody, v rámci konkrétních metod různá nastavení, atd. A co teprve je-li proměnných v datovém souboru opravdu hodně? Pro tento případ doporučujeme využít funkcionalitu svazky.


 

Soutěž: „Poznejte našeho zakladatele“

Osobnosti, které uvidíte v naší soutěži, velmi významně přispěli k rozvoji technologií a z jejich práce čerpáme všichni každý den. Poznáte je?


 

Nové termíny kurzů

O nových kurzech jsme Vás informovali v minulém čísle.
Kurzy na následující období:

Těšíme se na viděnou.


 


Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: Dell software, Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statistica.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statistica.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.