Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 26/03/2014

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
podle dortíku jste se asi dovtípili, že se něco slaví. Ano, je to tak. Právě totiž čtete 20. vydání akademického newsletteru. Za tu dobu jsme Vám přinesli, a velmi rádi, velké množství materiálu ke čtení, vzdělávání a snad i pobavení. Nechyběl vzdělávací seriál o popisné statistice, zajímavé návodné články, věnovali jsme se také nepříliš známým tématům. Každý měsíc si někdo z Vás vysoutěžil voucher na kurz dle svého výběru. Děkujeme za přízeň a přejeme příjemné počtení i v budoucnu!

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Úvod do regresní analýzy

Funkcionalita Vícenásobná regrese je vzhledem ke své využitelnosti jednou z nejdůležitějších, pojďte si s námi projít následující příklad regresní analýzy krok za krokem.


Novinky STATISTICA 12: Jak vyzrát na datum

Zachycení času v datech je poměrně častou záležitostí. Co všechno se dá z proměnné ve formě datumu získat a co nového v této oblasti přináší verze 12, si přečtěte v tomto článku.


Zjednodušte si náhled na data

Chcete poznat jednoduchou funkcionalitu na zjednodušení náhledu na data? Tipujeme, že o ní pravděpodobně ví jen velmi málo uživatelů. A proto jsme tady, stačí proletět náš opravdu kratičký článeček a bude jasné, o co jde.


Soutěž: „Kdy jsme psali…“

Soutěž opět z jiného soudku, ale na dlouho to není, stačí si přečíst jeden z článků v tomto čísle.


Obsah Newsletteru tvoříte i Vy!

Jak již bylo zmíněno před časem, do našeho newsletteru můžete přispět i Vy zajímavými příspěvky (návody, názory, zkušenosti, vydané články…), které by obohatily Vaše kolegy, kteří se statistickému zpracování věnují. Vaše články rádi zveřejníme.


Pokročilejší analýza biomedicínských dat

Rádi bychom Vás informovali, že v dubnu otevíráme kromě kurzu Statistika v lékařství I také kurz Statistika v lékařství II, který vyučuje náš specialista pan doc. RNDr. Arnošt Komárek, Ph.D.. Pokud jste již absolvovali první část tohoto kurzu nebo se statistickému zpracování již nějakou dobu věnujete, tak neváhejte. Kurz je velice vysoko hodnocen a zároveň se můžete zeptat na jakoukoliv otázku ohledně statistického zpracování, best practices, publikování apod.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.