Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 26/02/2014

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
druhý akademický newsletter tohoto roku se celý věnuje tématu data miningu, který se dostává do popředí zájmu v mnoha oborech. Kromě úvodního článku Vám ukážeme, jak začít efektivně využívat pracovní plochu Workspaces, objasníme rozdíly mezi staršími verzemi a současnou verzí STATISTICA 12 a můžete si vyzkoušet také praktické příklady grafického programování. Samozřejmě si opět zasoutěžíme o voucher na kurz.

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Úvod do data miningu

Přečtete si o historii, účelu, jednotlivých metodách a využití dataminingových technik.


Novinky STATISTICA 12: Pracovní prostředí Workspaces

Jednou z největších novinek verze STATISTICA 12 je zcela nové pracovní prostředí modulu Data Miner. Přečtete si více o této novince, která pomůže implementovat Vaše procesy analýz opravdu jednoduše a přehledně.


Spojování souborů, analýza dat na více souborech…

Pokud chcete používat prostředí Workspace, jistě Vám přijde vhod podívat se na několik praktických příkladů. Načerpejte inspiraci pro Vaši práci s daty.


Soutěž: „Kolika způsoby lze upéct výstup?“

Slovo netradiční soutěž bychom zde spíše nepoužili, naopak, pokud soutěžíte pravidelně, jistě vzpomenete, že soutěž podobného typu zde již byla.


Naučme se to

Dnes ani nemusíte hádat, na který kurz bychom Vás chtěli pozvat, vzhledem k obsahu je to totiž jasné. Populární kurz Data Mining, který učí náš specialista pan doc. RNDr. Ing. Marcel Jiřina, Ph.D. otevřeme v termínu 13. 3. – 14. 3. 2014.


Podílejte se i Vy na vývoji české verze

Našli jste někde ve STATISTICE v přeložených modulech nějakou nepřeloženou nebo nesprávně přeloženou hlášku? Nedávají Vám některé popisy možností, tlačítek či komentáře smysl? Navrhli byste lepší překlad pro dané tlačítko či komentář? Nebo jste narazili na menu, kde jsou například useknuté popisy? Pak budeme velmi rádi, když nám o tomto napíšete. Neváhejte posílat své podněty na adresu support@statsoft.cz. Vaše postřehy pomohou vylepšit software, který používáte pro analyzování dat.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2023 StatSoft CR s.r.o.