Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 23/07/2012
Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
právě jste obdrželi první číslo Newsletteru StatSoft ACADEMY, který je zaměřen na vzdělávání. Prostřednictvím tohoto titulu máme v plánu seznámit vás postupně s teorií statistiky či příklady z různých oblastí výzkumu. Současně zde exkluzivně naleznete zajímavé libůstky či vychytávky u softwaru STATISTICA. Těšit se můžete taktéž na soutěže o hodnotné ceny.

Michaela Modálková, jednatel StatSoft CR

ilustration

Jaké typy dat jsou potřeba pro statistická šetření?

Pokud se chceme věnovat teorii statistiky od samotného začátku, je potřeba začít kde jinde než u dat. Vzdělávací seriál začíná následujícím příspěvkem a my pro vás popíšeme rozdíly mezi jejich jednotlivými typy. Celý článek naleznete přímo zde: Typy dat pro statistické šetření.


Seznamte se s pokročilým příkladem

V případě, že byste rádi nahlédli do statistického zpracování časových řad, seznamte se s následujícím řešeným příkladem, kde vám přesně ukážeme, jak odhadnout model ARMA (p,q) v našem software STATISTICAPokročilá práce s časovou řadou – odhad řádu ARMA.

Vyhrajte kurz dle svého výběru

Každý měsíc budeme pro vás v rámci StatSoft ACADEMY Newsletteru na tomto místě připravovat také soutěž. Rádi bychom vás totiž skutečně zatáhli do hry, neb jedním z našich cílů je seznámit vás s nástrojem STATISTICA zábavnou formou. Výherce, jenž bude vylosován z vámi zaslaných správných odpovědí, získá voucher na kurz, pořádaný společností StatSoft CR, dle vlastního výběru. (Nabídka aktuálních kurzů). Jméno výherce a správnou odpověď či řešení zveřejníme v příštím čísle StatSoft ACADEMY Newsletteru. Chcete-li se tedy trochu pobavit, vyzkoušet své znalosti a třeba i něco vyhrát, přesuňte se jednoduchým pohybem myši na STATISTICA Soutěž.


Obsah Newsletteru tvoříte i Vy!

Jak již bylo zmíněno, pokoušíme se prostřednictvím newsletteru o jakýsi dialog. Budeme tedy rádi, když nás doslova zahrnete svými podněty a návrhy oblastí či zajímavých problémů, kterých bychom se mohli na stránkách tohoto média dotknout. Jaké téma z oblasti statistického zpracování dat vás zajímá nejvíce?


Školení a kurzy pro nejbližší období

Ani tentokrát nevynecháme aktuální nabídku našich kurzů. V rámci zachování tématu tohoto newsletteru si dovolíme doporučit vám kurz Základní kurz statistiky I. Termíny k tomuto i ostatním kurzům naleznete zde: Kalendář kurzů.

Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2023 StatSoft CR s.r.o.