Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 21/10/2015

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,

v tomto čísle:

  • První díl série na téma Statistica a programování
  • Praktický příklad na využití simulací rozdělení
  • Rozdíly mezi jednotlivými typy licencí softwaru Statistica
  • No a samozřejmě soutěž

Technické oddělení Dell Statistica

ilustration

 

Programujeme v softwaru Statistica

Víte, že v softwaru Statistica je možno provádět jednoduché i pokročilé skriptování? Pusťte se s námi do vlastních skriptů v softwaru Statistica. Ať už potřebujete spustit analýzu s variací různých parametrů, provést hromadnou úpravu dat v tabulce nebo třeba aplikovat styl grafu na více grafů zároveň, naše výuková série, která Vás na to připraví. Dnes začínáme prvním dílem.


 

Jak si pomoct simulacemi

Potřebovali jste si někdy „nagenerovat“ náhodná data a něco na nich nic otestovat? Například odhadnout procento defektních výrobků v budoucí výrobě? Přesně takovouto aplikaci Vám nyní ukážeme.


 

Statistica, kdo je kdo?

Tento článeček je trochu odlišný svou podstatou oproti těm, na které jste zvyklí. Nicméně do vzdělávacího newsletteru jistě také patří. Vysvětlí Vám jednotlivé typy licencí softwaru Statistica a jejich možnosti, styl práce a výhody.


 

Soutěž: "Uhodněte jména"

Opět se můžete stát detektivy nebo využít své znalosti v oblasti statistiky. Hledáme dvojici jmen, která souvisí s jistým statistickým testem, soutěž zde. Kromě otázky zde naleznete také řešení naší vypečené soutěže z minula, které jistě překvapí i zkušené uživatele.


 

Kurzy

Listopad se nezadržitelně blíží a s ním i zajímavé kurzy. Pro následující období bychom vypíchli zejména Základní kurz statistiky I (04. 11 - 05. 11. 2015), který je vhodný pro začínající uživatele ze všech oblastí zpracování dat (a s přihlášením neotálejte, tento kurz je opravdu již brzy). S vyhodnocením dotazníkových šetření, ale nejen těch, pak pomůže Analýza kategoriálních dat (23. 11. 2015). Termíny ostatních kurzů naleznete v kalendáři kurzů.


 


Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: Dell software, V Parku 2325/16, 148 00 Praha 11 - Chodov, e: info@statistica.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statistica.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.