Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 20/08/2012
Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
přesto, že je doba prázdnin a odpočinku, pojďme se opět lehce vzdělávat prostřednictvím dalšího čísla Newsletteru StatSoft ACADEMY. Pokračujeme seriálem o základech statistiky a také vám představíme jedno z nejstarších odvětví statistiky. Navíc se opět se můžete těšit na soutěže o zajímavé ceny.

Michaela Modálková, jednatel StatSoft CR

ilustration

Popisná statistika – kvalitativní veličiny

Jak již bylo řečeno v díle minulém, chceme-li se věnovat teorii statistiky od úplného začátku, je potřeba začít u dat. Vzdělávací seriál pokračuje následujícím příspěvkem, ve kterém vám ukážeme aplikaci popisné statistiky na kvalitativní veličiny. Dané téma je pojato opět „odlehčenější“ formou. Celý článek naleznete přímo zde: Popisná statistika – kvalitativní veličiny.


Seznamte se s Analýzou přežití

Rádi bychom vám nyní představili odvětví statistiky zvané analýza přežití (survival analysis), které je v současnosti velmi využíváno v nejrůznějších oborech, přesto je však jeho význam a smysl často zaměňován, nebo chybně interpretován. Pokusíme se v tomto směru nastolit pořádek. Pokud vás tedy téma zajímá, článek si přečtěte zde: Analýza přežití.

Opět soutěžíme o kurz dle vlastního výběru

Ani v tomto čísle StatSoft ACADEMY Newsletteru vás nepřipravíme o soutěž. Výherce, kterého vylosujeme ze zaslaných správných odpovědí, získá opět voucher na kurz, pořádaný společností StatSoft CR, dle vlastního výběru viz nabídka aktuálních kurzů. Jméno výherce a správnou odpověď či řešení zveřejníme v příštím čísle StatSoft ACADEMY Newsletteru. Pojďte se tedy znovu pobavit a prověřit své znalosti. S trochou štěstí skoro jistě vyhrajete! Zadání soutěže je pro vás připraveno na tomto místě: Soutěž „Vizualizace dat“.


Školení a kurzy pro nejbližší období

Pokud vás zaujal článek o analýze přežití a chcete se naučit tyto analýzy aplikovat, není nic jednoduššího, než navštívit náš odborný kurz, který se koná již 20. září. Jeho lektorem bude RNDr. Arnošt Komárek, Ph.D., který vás díky svým bohatým zkušenostem z oblasti biostatistiky kurzem jednoduše provede. Termíny k tomuto i ostatním kurzům naleznete zde: Kalendář kurzů. Rádi bychom také znali vaše náměty, připomínky a návrhy ohledně témat školení. Naše emailová adresa kurzy@statsoft.cz je vám pro tento účel k dispozici.


Výsledky soutěže „Nejméně kliknutí“

Zajímá vás, zda jste řešili úkol z předešlého newsletteru správně? Správnost řešení anebo také informaci, že jste případně vyhráli právě vy, si můžete ověřit zde: Výsledky soutěže.

Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2023 StatSoft CR s.r.o.