Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 20/01/2016

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,

v tomto vánočním čísle zjistíte:

  • Třetí díl série na téma Statistica a programování
  • Praktický návod pro předpověď časové řady
  • Soutěž o kurz zdarma


Technické oddělení Dell Statistica

ilustration

 

Programujeme v softwaru Statistica

Pokračujeme v programování. Třetí díl programovací série článků Vám ukáže, jaké jsou možnosti v nahrávání maker. Nemusíte totiž všechny příkazy v makru psát ručně, můžeme si významně pomoci právě nahráváním maker. Zvládne to každý a ušetří to spoustu práce, neváhejte a vyzkoušejte si to.


 

Exponenciální vyrovnávání snadno a rychle

V tomto článku Vám ukážeme, jak používat exponenciální vyrovnávání v modulu Časové řady a predikce. Sami se přesvědčte, jak je to snadné a rychlé.


 

Vzdělávací webináře

Rádi bychom Vám poskytli další informační kanál, kde se můžete seznámit se softwarem Statistica a prací v něm. Zajímáte-li se o korelační metody, testy normality, nebo detekci odlehlých hodnot, pak je pro Vás připraven vzdělávací webinář, který je k dispozici online. Více informací zde.

Webináře v anglickém jazyce: Rádi bychom Vás pozvali také na dvojici vzdělávacích webinářů, nyní na téma přiblížení statistické vědy nevědeckým pracovníkům a dolování dat (datamining), které je možná snadnější než si myslíte. Webináře se konají ve dnech 20. a 21. 1. 2016, prostřednictvím webového přenosu a jsou vedeny v anglickém jazyce. Více informací se dočtete zde.


 

Soutěž: Tipněte si den

Zamyslete se na chvíli: máte představu, který den v týdnu lidé nejčastěji a naopak nejméně často instalují software? Pokud ano, zúčastněte se naší soutěže! Zkuste si tipnout hledané dny.


 

Kurz

Únor se nezadržitelně blíží a s ním i zajímavé kurzy. Co třeba začít Základním kurzem statistiky I (8-9. 2. 2016), který Vám zprostředkuje pohled do světa statistických analýz. Cílem kurzu je naučit se efektivně získávat informace z dat a porozumět filozofii statistického zpracování dat. Termíny ostatních kurzů naleznete v kalendáři kurzů.


 


Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: Dell software, V Parku 2325/16, 148 00 Praha 11 - Chodov, e: info@statistica.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statistica.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2023 StatSoft CR s.r.o.