Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 18/08/2016

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,

v tomto čísle:

  • Hitparáda funkcí
  • A jak se to vlastně počítá
  • Na co se můžete těšit
  • Výherce soutěže
  • Nejbližší kurzy


Tým Dell Statistica

ilustration

 

Hitparáda nejpoužívanějších funkcí

V tomto článku jsme pro Vás připravili žebříček nejužitečnějších funkcí, jenž slouží k přípravě a přepočítávání dat a které my a naši kolegové využíváme při své práci nejčastěji. Tak schválně, kolik z nich už znáte a využíváte?


 

Jak se to vlastně počítá

Tento článek se týká velmi často využívané a užitečné funkcionality pro dávkový výpočet vzorců. Řekneme si, jak přesně tato funkcionalita počítá a v jakém pořadí vyhodnocuje výrazy. Znalostí těchto pravidel se můžete vyvarovat zbytečných chyb.


 

Na co se můžete těšit na podzim

Kromě spousty kurzů, na které se můžete přihlásit, se můžete těšit také na novou českou verzi Statistica 13.1, na jejíž lokalizaci právě pracujeme. Tato verze je plná novinek, má například nový modul pro tvorbu interaktivních dashboardů (viz malá ukázka na úvodním obrázku). Dále se těšte na spoustu nových funkcionalit v prostředí Workspace, které bude v nové verzi dostupné pro všechny typy licencí!


 

Soutěž: Kdo s tím přišel první

„Hodnoty proměnných se prostě jen „pojmenují“, například hnědá, modrá atd. Tyto proměnné, jako je například barva očí, nazývám nominální proměnné. Proměnné, které jsou nějak uspořádány (například odstíny barvy od nejtmavší po nejsvětlejší), nazývám proměnnými ordinálními.“ pravil (mohl pravit) pan Pearson. Ano, správná odpověď na minulou soutěžní otázku je a). Karl Pearson při svém výzkumu, který se týkal dědičnosti, narazil na proměnné, u kterých nebylo možné měření, ale pouze „počítání“ a které nazval nominální proměnné. Výhercem soutěže se stává paní Lenka Gettová, gratulujeme.


 

Nejbližší kurzy

Druhé pololetí je plné kurzů. Vyberte si ten svůj. V následujícím období doporučujeme:

Termíny ostatních kurzů naleznete v kalendáři kurzů.


 


Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: Dell software, V Parku 2325/16, 148 00 Praha 11 - Chodov, e: info@statistica.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statistica.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2023 StatSoft CR s.r.o.