Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 17/09/2012
Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
jistě nejsme daleko od pravdy, když budeme tvrdit, že se po letní sezoně a času dovolených na vás valí mnoho nových úkolů a informací. Abychom vám alespoň částečně ulehčili práci, připravili jsme pro vás nový, jednoduchý nástroj. Jeho název „Statistický slovník pojmů/zkratek“ sám napovídá, k jakému účelu byl stvořen, a Vy jej naleznete dále v našem novém newsletteru. Ani tentokrát vás nepřipravíme o vzdělávací seriál, novou soutěž a přehled nabídky našich aktuálních kurzů.

Michaela Modálková, jednatel StatSoft CR

ilustration

Popisná statistika – kvantitativní veličiny

Vzdělávacím seriálem opět navazujeme na minulý díl a ukazujeme aplikaci popisné statistiky na kvantitativní data. Konkrétně se nyní hodláme věnovat výpočtům průměrů. Celý článek naleznete přímo zde: Popisná statistika – kvantitativní veličiny.


Diagnostika regrese pomocí grafu 7 krát jinak

Ačkoli se na to často a někdy i rádo zapomíná, regresní model má několik předpokladů. Porušení každého z nich značí jisté problémy pro odhady parametrů nebo konfidenční intervaly. Tím, jaké to jsou přesně dopady, se nyní zabývat nebudeme, ale v následujícím článku se podíváme, jak se porušení předpokladů promítne do našeho hlavního hrdiny, tedy grafu předpovědí proti reziduím. Chcete - li se dozvědět více, klikněte zde.

Nový statistický slovník pojmů

Nejste si jisti, jaký význam má v angličtině některý ze statistických pojmů? Narazili jste v nápovědě programu STATISTICA na výraz, kterému nerozumíte? S překlady vám pomůže náš anglicko-český a česko-anglický slovník výrazů, sousloví a zkratek, který najdete na našich webových stránkách v sekci Podpora -> Statistický slovník.


Soutěž - Jaký je mezi nimi rozdíl?

Pravidelná soutěž nesmí chybět ani v tomto vydání newsletteru. Pojďme tedy opět změřit své vlastní síly a schopnosti. K řešení jsme pro vás připravili další zajímavý problém, při jehož úspěšném dokončení můžete vyhrát kurz dle vlastního výběru. V případě, že řešíte data miningové úlohy, ať už jsou jakékoli, jistě pracujete s Gains a ROC křivkou. Zamysleli jste se ale někdy, jaký je přesně mezi nimi rozdíl? A existuje vůbec nějaký? Vždyť přece vypadají stejně…. Takže: Jaký je mezi nimi rozdíl?


Výsledky soutěže „Vizualizace dat“

Správné řešení se můžete dočíst na našem webu v sekci Podpora -> FAQ technické -> Návody/Postupy –> bod číslo 10: Pokročilá úprava skládaného grafu.


Školení a kurzy pro nejbližší období

Existují nějaké analýzy, které provádíte opakovaně a funkcionalita záznam makra je pro vás nedostatečná? Chtěli byste porozumět kódu STATISTICA Visual Basic , programovat vlastní makra a přizpůsobit si prostředí softwaru STATISTICA? Využijte našeho kurzu STATISTICA Visual Basic. Rádi bychom vás navíc upozornili na akci „Last Minute“ u některých našich kurzů. Se slevou 50% se můžete zúčastnit například Základního kurzu statistiky I a II, anebo STATISTICA Visual Basic. Informaci k zvýhodněným kurzům naleznete v sekci Aktuality na úvodní straně našeho webu, termíny všech kurzů naleznete v našem Kalendáři kurzů.

Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.