Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 15/10/2012

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
v žádném případě bychom se nechtěli srovnávat (a ani to z povahy našeho zaměření nelze) s nejmenovanými obchodními řetězci, které již od konce prázdninového období nabízí vánoční sortiment. Přesto bychom vám rádi v (říj)novém vydání newsletteru nabídli tip na zajímavé čtení, které by se pro výše jmenované sváteční období mohlo hodit. Také se opět můžete maličko „přivzdělat“ našimi příspěvky, které se tradičně odlehčenější formou zabývají dalšími vybranými tématy z oblasti statistiky. Případně můžete podráždit štěstěnu prostřednictvím nové soutěže. Příjemnou zábavu,

Michaela Modálková, jednatel StatSoft CR

ilustration

Popisná statistika – míry variability

Vzdělávací seriál opět navazuje na minulý díl a tentokrát se soustředí na míry variability. Průměr je sice důležitý, ale zdaleka to není vše. Celý článek naleznete přímo zde: Popisná statistika – míry variability.


Jaký je mezi nimi rozdíl?

Tento příspěvek jistě potěší data minerové specialisty, ale nejen je. Zabývali jsme se otázkou, jaký je vlastně rozdíl mezi ROC křivkou a gains chart. Tato otázka je zajímavá především proto, že se nad ní obvykle neuvažuje. No schválně, zkuste si na ni na internetu najít odpověď… Nenašli jste? My také ne a proto jsme se rozhodli vše osvětlit v našem článku. Samozřejmě také názorně ukážeme, co oba pojmy znamenají. Takže uživatelé klasifikačních algoritmů neváhejte a čtěte zde.

Nebojte se číst

Pokud rádi čtete, tak následující knihy, jež vám doporučujeme, jsou minimálně stejně zábavné jako Harry Potter a navíc se vám získané znalosti budou hodit při statistickém zpracování dat. Uvedené publikace jsme vybrali proto, že ve výkladu využívají software STATISTICA.


Soutěž – Graf na x způsobů

V softwaru STATISTICA existuje více způsobů, jak se dopracovat ke stejnému výsledku, to už asi víte. Nyní si to můžete sami vyzkoušet a zároveň si při tom zasoutěžit o voucher na kurz dle vlastního výběru. Podmínky a celé zadání soutěže naleznete zde.


A co takhle nalejvárna?

Tedy myslíme vědomostní…. Nemáte čas na čtení manuálů a učebnic? Chcete se rychle vzdělat? Seznamte se s našimi kurzy pro nejbližší období. Současně bychom vás rádi upozornili, že naše lektorka RNDr. Lenka Komárková, Ph.D. připravila pokračování oblíbeného kurzu Statistika v lékařství I. Nový kurz Statistika v lékařství II přináší podrobnější pohled na vybrané statistické metody, typy statistických studií, klinické pokusy apod. Termín tohoto kurzu se již blíží, termíny naleznete v Kalendáři kurzů.

Pro 3 a více současně přihlášených účastníků (z jedné instituce) na 1 kurz máme připravené zajímavé cenové zvýhodnění. Konkrétní cenovou nabídku obdržíte po zaslání Vašich požadavků na kurzy@statsoft.cz. Nabídka platí od 1. 10. do 31. 12. 2012.


Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.