Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 13/07/2015

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,

pokud Vám náš newsleter chyběl, tak dnes si jej můžete užít naplno. V tomto čísle jsme pro Vás připravili následující témata:

  • Seznam novinek ve verzi 12.7
  • Návod na slučování tabulek
  • Článek o trendech v oblasti retence zákazníka
  • Trik u krabicových grafů
  • Soutěž: Puzzle, prostě puzzle, ale určitě to nebude tak lehké, jak to vypadá

Přejeme pěkné počtení.


Technické oddělení Dell Statistica

ilustration

 

Novinky ve verzi 12.7

Verze 12.7 obsahuje řadu nových funkcionalit v mnoha oblastech. Více o novinkách se dočtěte zde. V současnosti je k dispozici upgrade na verze 12.7 pro anglické licence softwaru. Novinky budeme postupně samostatně představovat i v našich newsletterech.


 

Slučování tabulek

Pokud máte informace ve více tabulkách a potřebujete je dostat do jednoho souboru, pak Vám tento článek s příklady nejrůznějších slučování jistě přijde vhod.


 

Trendy ve využití zákaznických dat aneb Jak na churn analýzu

Churn analýzou se rozumí identifikace skupiny zákazníků, u nichž je značná pravděpodobnost, že přestanou využívat naše produkty a přejdou k jiné společnosti (tel. operátor, bankovní instituce). Přečtete si, jaké jsou trendy v této oblasti.


 

Novinky Statistica 12: Nové možnosti pro „krabičku s fousy“ / Možnosti kategorizace

Krabicový graf je jedním z nejvyužívanějších grafů. Podívejte se na novinku ve verzi 12 a shrňme si to nejdůležitější pro bezproblémové ovládání krabicových grafů v Statistica.


 

Soutěž: „Puzzle“

Nastříhejte si puzzle a pusťte se do skládání. K odpovědi nám dopište doplňkovou informaci, za jak dlouho jste to měli sestavené (samozřejmě bez střihání, které podle zručnosti zabere od půl minuty až po minutky tři). Soutěžit můžete zde.


 

Kurzy

Kurzy na další pololetí jsou již vypsány. Neváhejte se také při výběru podívat, jak byli spokojeni účastníci kurzů před Vámi. Aktuálně máte prázdniny, ale od září zpátky do lavic!


 


Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: Dell software, V Parku 2325/16, 148 00 Praha 11 - Chodov, e: info@statistica.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statistica.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.