Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 09/10/2013





Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
jak jste již asi vyčetli z názvu newsletteru, máme pro Vás zásadní informaci: nová STATISTICA 12 v češtině je na světě. Máme z toho radost, a proto Vám nyní budeme mimo jiné pravidelně přinášet v tomto newsletteru informace a praktické návody k novinkám, které tato verze přináší. A začneme již dnes představením jedné z nejzajímavějších novinek, kterou je funkcionalita nazvaná Reportovací tabulky. Newsletter doplní článek o pro někoho možná tajemných „kvantil – kvantil“ grafech. Kromě článků si můžete samozřejmě také zasoutěžit. A pokud to máte blíže do Zvolena na Slovensku než do Prahy, pak Vás jistě bude zajímat poslední příspěvek.

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Novinky STATISTICA 12: Reportovací tabulky

STATISTICA Reportovací tabulky jsou interaktivním nástrojem pro tvorbu pokročilých tabulkových výstupů. V tomto příspěvku se dozvíte, co tento nový případný produkt umí a jak jej ovládat.


Normalita pomocí histogramu, ale kdepak

Zrádnost vizuálního ověření normálního rozdělení pomocí histogramů je všeobecně známa, mnohem vhodnější alternativy v podobě pravděpodobnostních grafů jsou však pro některé zahaleny tajemstvím. Pojďme si nyní tohoto významného pomocníka pro kontrolu předpokladů představit.


Já jsem Smyl Flek z Nohavic

Jste zvědaví, co jsme si na Vás vymysleli tentokrát? Tak neváhejte a klikněte, naleznete zde i řešení předchozí otázky a jméno výherce.


Veřejné kurzy na Slovensku

Ano, je to tak, StatSoft otevírá právě nyní kurzy i na Slovensku. Pokud je pro Vás Praha přece jen trochu daleko, věříme, že Vám tato možnost přijde vhod. Vybrané kurzy začínají ve Zvoleně již v listopadu.



Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.