Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 08/10/2014

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
v tomto čísle na Vás čekají články na tato témata:

  • Tvorba shluků: Trocha teorie a praktický příklad
  • Možnosti definování vzorců, nastavení vzorce pro vzorce
  • Nová verze a nové funkce pro výpočet sloupcových statistik
  • Rozhovor o přínosech a možnostech využití dat
  • Soutěž: Vyberte náhodně ze 7 předmětů

Přejeme pěkné počtení.

ilustration

Seznamte se se shlukovou analýzou

Tvorba skupin z podobných objektů je jedna z běžných úloh, se kterými se můžete v praxi setkat. Tento příklad Vám ukáže, jak na to.


Vzorce

V tomto článku můžete najít detaily, tipy a triky, jak zadávat vzorce. Je zde například ukázáno, jak si vytvořit vzorcem příkazy pro další vzorce…


Novinky STATISTICA 12.5: Nové funkce pro statistiky sloupců

Možná důležitější informace než novinky, o kterých se můžete dočíst zde, je to, že tyto novinky jsou z nové verze softwaru. Je to jen pár dní, co byla zveřejněna nová trial verze s označením 12.5 SP1. Jedná se zatím o anglickou verzi, hlavním lákadlem je (kromě nových funkcionalit) možnost vyzkoušet si mnoho modulů, které v minulosti v trial verzi k dispozici nebyly (například Data Miner či další pokročilé moduly). Neváhejte a vyzkoušejte.


Práce s daty je jako taneční - musíte pracovat s tím, co zrovna máte

Rozhovor s Michaelou Modálkovou (Statistica Country Manager) o datech, jejich přínosech a možnostech účelného využití.


Soutěž: „Vyberte náhodně“

Dokážete poznat, co je ještě náhodný výběr a co už nikoliv? Zkuste tyto znalosti prověřit v naší soutěži. Článek obsahuje také výherce a řešení minulé zajímavé úlohy.


Kurzy

Kurzy jsou v plném proudu, z nejbližších kurzů doporučujeme:

Blíží se náš vzdělávací trojboj, který zejména začínajícím uživatelům přinese komplexní znalosti v oblasti statistických analýz i ovládání programu. Pokud se přihlásíte na kurzy Ovládání programu STATISTICA, Základní kurz statistiky I a Základní kurz statistiky II, získáte slevu 33 % z celkové ceny kurzů (tuto slevu nelze kumulovat s dalšími slevami).Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.