Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 08/01/2013

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
katastrofické předpovědi se nenaplnily, a proto vám i v tomto roce budeme přinášet další zajímavé informace prostřednictvím StatSoft Academy Newsletteru, který pro vás připravuje naše technické oddělení. Každý z vás se může zapojit a obohatit tak své kolegy zajímavou zkušeností, názorem či jiným zajímavým statistickým příspěvkem, který rádi uveřejníme v nějakém z příštích čísel. Každé vydání přinese také soutěž, která má sloužit jednak pro pobavení, ale také vám dá možnost proniknout do dalších oblastí statistiky prostřednictvím odborných kurzů, které lze vyhrát.
Přejeme vše nejlepší v novém roce.

Michaela Modálková, jednatel StatSoft CR

ilustration

Testování hypotéz o výrobcem udávané spotřebě

V minulém díle jsme se pomocí pohádkového článku snažili vysvětlit filozofii testování hypotéz na příkladu středověkého soudního procesu. Nyní si ukážeme na reálném příkladu, jak bychom takovouto hypotézu ověřili nejprve ručním počítáním a poté v programu STATISTICA. V následujícím příspěvku jsme otestovali hypotézu o průměrné spotřebě automobilu, kterou udává výrobce.


Kouzla s grafy v programu STATISTICA

Software STATISTICA je znám také pro své bohaté grafické možnosti a možnosti editace výsledných grafů. Užitečnými tipy a triky, jak pracovat s grafy v programu STATISTICA, vás provede následující článek.

Soutěž „Statistické SUDOKU“

Cílem hry, která na vás čeká, je doplnit chybějící čísla (v tomto případě správné pravděpodobnosti) v neúplné tabulce. Je to prostě takové trochu jiné SUDOKU. Soutěžíme opět o voucher na kurz dle vlastního výběru, výherci minulé soutěže jsou zveřejněni uvnitř dokumentu.


Pokročilé možnosti přizpůsobení programu STATISTICA

Zajímá vás, jak si přizpůsobit software STATISTICA? V dvoudenním kurzu STATISTICA Visual Basic máte možnost se naučit přizpůsobovat si software pomocí skriptování v jazyku STATISTICA Visual Basic. Naučíte se automaticky generovat programy či metody prostřednictvím záznamů maker a osvojíte si optimální způsob ladění vlastních programů. A naopak, pokud teprve začínáte se statistickým zpracováním dat, máte možnost navštívit dvoudenní kurz Základní kurz statistiky I, který vás uvede do světa statistického usuzování a práce s daty. Tento kurz otevřeme v únoru.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.