Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 07/08/2013

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
v srpnovém newsletteru vám přinášíme slibovaný článek z oblasti analýzy průmyslových dat a navazujeme tak na dřívější úvod do managementu jakosti. Dále tady máme ke čtení aplikační článek, ve kterém uvidíte, jak vypadá zpracování časové řady krok za krokem pomocí neuronové sítě. A samozřejmě nechybí soutěž, tentokrát ale nebudeme losovat výherce pomocí náhodných čísel, tedy ne my…

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Analýza způsobilosti procesu aneb nebojte se indexů

Analýzou způsobilosti procesu zjišťujeme, zda regulovaná veličina nepřekračuje specifikace, ale také do jaké míry náš proces odpovídá technickým specifikacím nebo obchodním cílům. Přečtěte si náš příspěvek o indexech způsobilosti.


A znovu neuronové sítě

Fanoušci neuronových sítí jistě již vědí, že tato metodologie je schopna řešit mnoho typů úloh. Tentokrát jsme v našem aplikačním článku donutili neuronovou síť, aby nám provedla analýzu časové řady.


Soutěž „Uhodni 6 čísel“

Stačí si tipnout 6 čísel a máte voucher, možná i něco více! Více o nové, ale i předchozí soutěži se dozvíte po kliknutí.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.