Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 07/05/2013

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
velmi důležitou oblastí, kterou software STATISTICA také pokrývá, je analýza průmyslových dat. Tuto oblast dnes nakousneme článkem o Paretově analýze. Nicméně, nenechte se mýlit, závěry, které učinil pan Vilfredo Pareto, platí i pro spoustu dalších oblastí lidské činnosti. Druhý článek Vám poodhalí smysl některých ikonek v softwaru STATISTICA a ukáže užitečné „fígle“. Pokud někdo zpracoval zajímavou diplomovou práci v softwaru STATISTICA a chtěl by závěry předat dalším generacím, máme pro něj řešení. Stejně jako každý měsíc samozřejmě nechybí soutěž. A nakonec se konečně dozvíte proč Hollywood.

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Paretova analýza

Slyšeli jste někdy o Paretově diagramu, napadlo Vás někdy, že 80 % zábavy zažijete s 20 % vašich známých, nebo že 80 % výsledků získáte za 20 % času? Chcete-li si „Paretův princip“ vyzkoušet na vašich datech, přečtete si následující článek, jehož součástí je i návod na aplikaci v softwaru STATISTICA.


Poznejte tvar dat podle ikon

Chtěli jste někdy použít data v jistém tvaru a STATISTICA Vám to nedovolila? Následující článek Vám představí logiku piktogramů před názvem konkrétního testu a také ukáže možnosti transformace souboru, pokud jsou data v jiném formátu.

Diplomové práce

Vytvořil někdo z Vás diplomovou práci, kde využil software STATISTICA? Pokud ano, společnost StatSoft Vám dává možnost zveřejnit tuto práci na našem webu a obohatit tak případné návštěvníky o Vaše závěry, výzkum apod. Pokud by měl někdo zájem svoji diplomovou či bakalářskou práci zveřejnit, nechť nám ji pošle v PDF souboru na dp@statsoft.cz.


Soutěž „Detektivní“

Najdete v souboru hledané osoby? Celé zadání, spolu s výsledky minulé soutěže a vylosovaným výhercem najdete zde.


Text mining nenahradí povinnou četbu

Je obecně známo, že až osmdesát procent uložených dat v databázích a na sdílených discích má podobu textu. Jde o tzv. nestrukturovaná data, která se zpracovávají v rámci textminingových analýz. O možnostech využití našeho Text Mineru se dozvíte na našem novém odborném kurzu, který bude mít svou premiéru koncem května.


StatSoft video

A ta nejzajímavější novinka nakonec. Jak napovídá název newsletteru, Hollywoodská horečka postihla i nás a začali jsme pro Vás natáčet videa, která by Vám měla usnadnit používání softwaru. Začali jsme pěkně od začátku, úvodní video ukazuje základní orientaci v softwaru a je vhodné pro ty, kteří se nechtějí prokousávat základním manuálem. Video je ke shlédnutí zde.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2023 StatSoft CR s.r.o.