Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 06/11/2013

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
trochu nestandardní název newsletteru odkazuje na trochu nestandardní praktický článek obsahující doporučení, jak co nejefektivněji připravovat datové podklady, pokud chcete využít služeb profesionálního statistika. Také Vám představíme další novinku, která je ve verzi 12 k dispozici, tentokrát z oblasti shlukové analýzy. V minulé soutěži mnozí z vás správně odpověděli na tok, kolik máme v republice „Smilů“. Software však mohl vylosovat pouze jednoho z Vás. Kdo si troufne pomocí stejných dat předpovědět, odkud je náš výherce?

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Jak potěšit statistika

Pohybujete-li se například v oblasti lékařského výzkumu, jistě jste se setkali s potřebou vyhodnocovat data z lékařských studií. Ne každý je schopen takovéto analýzy provést sám a občas prostě musí využít, ať už z jakéhokoli důvodu, služeb statistika. Tento článek informuje o tom, jak by měl specialista na daný výzkum postupovat, pokud chce služeb statistika využít co nejefektivněji a usnadnit oběma práci.


Novinky STATISTICA 12: Jednodušší tvorba shluků

STATISTICA 12 ve shlukové analýze přináší novou funkcionalitu, která umožnuje volit hranici shlukování na základě grafického posouzení. Pokud si chcete tuto možnost vyzkoušet na příkladu s auty, klikněte zde.


Odborného softwaru se bát nemusím

Nechceme, aby byli začínající uživatelé programu STATISTICA zmateni, proto jsme pro ně připravili následující příspěvek, který se snaží popsat elementární logiku práce s naším softwarem. Uvidíte, že i přes nepřeberné množství funkcí může být program jednoduchý a přívětivý.


Soutěž: „Odkud tak asi může být výherce?“

Kdo soutěžil minule, jistě si hrál s nejrůznějšími aplikacemi ukazujícími rozdělení jmen a příjmení v České republice. A ruku na srdce, kdo si tam nezkusil zadat své jméno? To nás inspirovalo k další otázce. Kdo si tedy troufá, může si hrát s daty dál a vyzkoušet další soutěž.


Služeb statistika netřeba?

V jednom z dnešních článků jsme si ukazovali, jak se připravit, když chcete data k analýze předat statistikovi. Nicméně, je zde i jiná možnost, můžete se naučit data zpracovávat sami. Není lepší a rychlejší způsob, než využít k tomu některý z našich kurzů učených našimi specialisty na danou oblast. Výhodou kurzu je například také to, že lektor přináší konkrétní zkušenosti a je schopen odpovědět na Vaše otázky. Vzhledem k lékařské tématice zmiňovaného článku bychom chtěli vypíchnout především dvojboj kurzů z oblasti lékařství: kurzy Statistika v lékařství I dne 25. 11 - 26. 11. 2013 a Statistika v lékařství II dne 9. 12 - 10. 12. 2013. Kromě těchto kurzů bychom Vám doporučili třeba také populární kurz Časové řady a predikce, který se již pomalu zaplňuje.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.