Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 05/03/2013

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
dnes začneme vtipem, který se nám z obdržených líbil nejvíce, neboť s úsměvem je třeba brát i život a pokud to alespoň trochu lze, tak i pracovní povinnosti: Pokrok vědy vedl k tomu, že bylo možno podávat látku v pilulkách. První student si objedná filozofii a obdrží hezkou modrou pilulku. Druhý literaturu a dostane roztomilou růžovou pilulku. Další si objedná statistiku a farmaceut přikutálí obrovskou hnědou piluli. Co to má znamenat? ptá se student. Víte, statistika byla vždycky trochu těžší k zažití, odvětí prodavač.

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Intervalový odhad

V jednom z minulých dílů jsme si ukázali jeden z nejběžnějších testů hypotéz na příkladu o spotřebě paliva. Součástí článku byla i zmínka o intervalu spolehlivosti pro průměrnou spotřebu. A právě významu intervalu spolehlivosti se budeme věnovat nyní.


Data Miner Recipes

Cílem tohoto příspěvku je představit princip klasifikačních dataminingových úloh a ukázat jejich aplikaci ve výukovém modulu Data Miner Recipes. Součástí je i praktický návod pro práci v tomto modulu.

Je libo vlastní menu?

Software STATISTICA má celou řadu možností, jak si jej přizpůsobit. Tentokrát bychom si ukázali návod, jak si vytvořit vlastní nabídku analýz.


Soutěž „Moje malá simulační studie“

Tentokrát bude soutěž pro změnu zase trocha klikání v softwaru STATISTICA. Máte rádi simulační studie? My ano. Kdo by neměl, že ano. Nasimulování něčeho menšího jistě zvládnete i Vy, tak hurá do toho, voucher na kurz čeká na dalšího ze soutěžících.


Nebojte se kvalitativních dat

Kvalitativní a ordinální data jsou součástí téměř každého výzkumu ve společenských vědách. Především, pokud jsou data získávána pomocí dotazníkových šetření. Takováto data jsou dnes také součástí většiny zákaznických databází. Chcete-li se naučit tyto data analyzovat a vylepšit tím své vědomosti, tak není nic jednoduššího, než navštívit náš odborný kurz, který se koná 21.3. – 22.3.2013. Těší se na vás lektor RNDr. Arnošt Komárek, Ph.D., který se vám bude snažit předat své bohaté zkušenosti z tohoto oboru analýzy dat.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2023 StatSoft CR s.r.o.