Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 04/06/2013

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
v tomto čísle se budeme po čase věnovat opět vizualizaci dat, tentokrát půjde o vizualizaci dat vícedimenzionálních. S tím souvisí i úvodní foto, pokud jste již sami nepoznali, jde o tzv. Chernoffovy tváře, jeden z ikonových grafů v programu STATISTICA. Vzhledem k úspěchu minulé detektivní soutěže jsme pro vás připravili další, znovu mírně pátrací úkol. Doufáme, že se i tentokrát budete dobře bavit. V tomto newsletteru máte možnost také nahlédnout do historie managementu kvality a zkusit si s neparametrický test prostřednictvím aplikačního článku.

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Vizualizace vícedimenzionálních dat

Potřeba vizualizovat vícedimenzionální data vedla k vývoji různých typů grafů. Jedním z nich jsou tzv. Chernoffovy tváře, které se na vás usmívaly či mračily již v úvodníku. Chcete-li se dozvědět více a vyzkoušet si tento graf v programu STATISTICA, přečtěte si náš příspěvek.


Porovnání nezávislých výběrů

Na základě podnětů čtenářů jsme do newsletteru zařadili tento „aplikační“ článek, který se zabývá neparametrickou analýzou rozptylu. Nejedná se o teoretický výklad, ale spíše o postup v softwaru STATISTICA a interpretaci výsledků.

Úvod do managementu kvality

O kontrolu kvality výrobků se lidstvo snaží po celou historii organizované výroby. Tento článek představuje pojem kvalita a shrnuje historický vývoj managementu kvality a jeho nástrojů, do kterých bychom vás postupně rádi zasvěcovali.


Soutěž „Letecká přeprava dat“

I my máme alternativní způsob, jak komunikovat s centrálou v USA. Více se o něm dozvíte zde. V článku vás čeká celé zadání, ale také výherce, výsledek a postup řešení minulé soutěže, jehož jednoduchost a překvapivost jistě stojí za přečtení.


Víte, co máte v datech, aneb profesionální statistik nekouše

Nevíte si rady s návrhem experimentu? Máte velký objem dat a nevíte kde začít? Víte, že výstupy z firemních dat mohou zodpovědět celou řadu otázek a podpořit tím klíčová rozhodnutí ve Vaší společnosti? Nebojte se profesionálního statistika a outsourcingu. V případě zájmu o zpracování dat neváhejte napsat na info@statsoft.cz či zavolat na číslo +420 233 325 006.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.