Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 03/09/2013

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
jedno z všeobecně známých a palčivých témat dnešní doby je hazard. Každý se s ním nějakým způsobem již setkal. A protože je toto téma úzce spjato s pravděpodobností, vybrali jsme ho částečně i pro tento zářijový newsletter. Kromě zajímavých článků o strategiích v ruletě či výhrách ve Sportce je připraven i příspěvek o možnostech omezení softwaru, který se může hodit například při výuce či zkoušení studentů.

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Jak vyhrát v ruletě?

V tomto příspěvku se podíváme detailně na strategii zdvojnásobování sázek, která je podle některých zaručeným klíčem k bohatství. Co si o tom myslíte Vy? Neváhejte a čtěte, budete překvapeni.


Sportka pod lupou a nová soutěž

Minulá soutěž se týkala oblíbené loterijní hry Sportka. Toto téma nyní trochu rozvedeme a podíváme se na tuto loterijní hru z pravděpodobnostního i statistického pohledu. Ale to není všechno, najdete zde také výherce minulé soutěže i znění další soutěžní otázky.


Omezení funkcionalit v softwaru STATISTICA

Kromě statistických funkcionalit, programování maker či práce s výstupy, má software STATISTICA také mnoho možností uživatelských nastavení a přizpůsobení. Věděli jste například, že možnosti vybraných funkcionalit lze omezit tak, aby k nim uživatel neměl přístup? Právě tuto možnost popisuje tento článek.


Hurá do školy

Už je to tak, děti se po prázdninách opět vydali do škol. Což shodou okolností koresponduje s tím, že se po prázdninovém klidu probírá i naše výukové centrum. Právě nyní je ta nejvhodnější doba zamyslet se, zda by pro Vás nebylo vhodné se také trochu přivzdělat a navštívit nějaký z našich odborných kurzů. Již tento týden začíná výuka, podívejte se tedy, kdy se koná Vámi očekávaný kurz.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.