Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 03/09/2012
Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
dovolená už většině z nás skončila, a to s sebou přináší nutnost masivnějšího zapojení našich neuronových buněk. Pojem neuron se stal jakýmsi klíčovým slovem pro tento aktuální Newsletter, neb se celý dotýká tématu Neuronové sítě. Prostřednictvím článku vám ji popíšeme obecněji jako moderní data miningovou metodu a případová studie vám pak poslouží k tomu, abyste získali informaci o tom, co její implementace může přinést konkrétnímu subjektu.

Michaela Modálková, jednatel StatSoft CR

ilustration

Není strom jako strom

Nemějte obavy, nezabrousili jsme do biologie, stále se pohybujeme v oboru, kterému rozumíme my i Vy. Chceme vás jen seznámit s moderními metodami, jak získávat znalosti z Vašich dat. A protože je metod mnoho, zaměříme se nyní na řešení takzvaných klasifikačních úloh. Chcete vědět, o co v těchto úlohách jde, nebo jaké jsou principy neuronových sítí? Chcete znát odpověď na otázku jaká je ideální neuronová síť? Víte, jak roste strom a jaké jsou pokročilejší data miningové modely? Na vše vám odpoví článek: Moderní data miningové metody.


Nástroj pro kontrolu kvality

Jaké využití může mít Neuronová síť a v čem se její „nasazení“ v podniku projeví? To přinášíme ve slíbené případové studii. Ještě, než se s ní seznámíte, odpovíme vám na druhou část otázky a to jedním slovem – úspora. Je to jeden z nejskloňovanějších termínů byznysu za posledních několik let. Firmy hledají, jak uspořit čas, finance, potažmo lidské zdroje. V tomto případě nákladné laboratoři ulehčuje práci neuronová síť, která stav kapaliny předpovídá na základě dostupných dat. Další odpovědi naleznete zde: Případová studie – Unipetrol RPA.

Školení a kurzy pro nejbližší období

Jak se již stalo pravidlem, také v tomto Newsletteru naleznete aktuální nabídku našich kurzů. Pokud vás zářijové téma zasáhlo, anebo alespoň trochu zaujalo, přihlaste se na kurz, který je Neuronovým sítím věnován. Kurz je naplánován na 11. a 12. října tohoto roku. Termíny k ostatním, neméně zajímavým kurzům, naleznete zde: Kalendář kurzů.

Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2023 StatSoft CR s.r.o.