Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Newsletter 03/04/2013

Úvodník

Vážení obchodní přátelé,
články v tomto newsletteru se poněkud liší od naší tradiční tvorby, neboť tentokrát jde pouze v podstatě o praktické návody, které se Vám mohou kdykoli hodit. Jeden z nich vznikl na vyžádání mnoha čtenářů, kteří pracují s časově orientovanými daty. Další poté ukazuje alternativní princip práce v softwaru STATISTICA. A samozřejmě budeme rádi, když si s námi opět zasoutěžíte, tentokrát otestujeme Vaši vizuální paměť.

Technické oddělení StatSoft CR

ilustration

Simulace několika způsoby

Na náš vzdělávací seriál navážeme netradičně. V minulém čísle jsme Vám dali za úkol zkusit si simulační studii pro výpočet intervalů spolehlivosti. V následujícím článku si ukážeme několik možností, jak se k výsledku dostat a ještě přidáme nějaké důležité rady týkající se pravděpodobnostních funkcí v softwaru.


Časové řady

Na základě podnětů čtenářů vznikl článek, který ukazuje možnosti, jak přistupovat k časovým řadám v softwaru STATISTICA. Cílem je ukázat možnosti různých modulů v analýze časově orientovaných dat.

Data miner workspaces

Zkoušeli jste někdy pracovat v prostředí pracovní plochy – workspaces modulu STATISTICA Data Miner. Nyní máte jedinečnou možnost se v tomto prostředí něco naučit, případně se s ním alespoň seznámit. Praktický příklad motivovaný netradiční úlohou z oblasti regresní analýzy najdete zde.


Soutěž „Poznej svého statistika“

Tentokrát Vás nenutíme klikat v softwaru, ale hledat v naučných slovnících či na internetu, případně pouze zašátrat v paměti. Doufáme, že Vás trochu pobavíme a nebojte se to zkusit, neboť voucher na kurz čeká na dalšího ze soutěžících.


Čas nezastavíš

Pokud chcete získat teoretický i praktický přehled o různých přístupech k modelování časových řad, které částečně shrnuje článek v tomto čísle, tak neváhejte navštívit náš kurz Časové řady a predikce, který se koná 20.5. – 21.5.2013. Těší se na Vás náš specialista na tuto oblast Mgr. Milan Bašta, Ph.D., který se Vám bude snažit předat své bohaté zkušenosti z tohoto oboru analýzy dat.Předchozí vydání newsletteru naleznete zde.


Vydává: StatSoft CR s. r. o., Ringhofferova 115/1, Praha 5 – Zličín, e: info@statsoft.cz. Pokud nechcete dostávat tento newsletter, odhlaste ho prosím na: newsletter@statsoft.cz. Odhlášení je nutno provést z emailove adresy, na kterou byl newsletter odeslán.

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.