Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Aktuality

Novinky ze STATISTICA verze 13


Projektové dashboardy pro všechny. Snadná práce s uzly. Zrychlená a konfortní příprava dat. Nové funkce pro analýzu BIG DAT. To jsou jen některé z mnoha úprav STATISTICA 13.

Průkopnická novinka verze 13 programu Statistica pro všechny uživatele desktopových a síťových licencí je zjednodušené projektové rozhraní. Je k dispozici pro všechny uživatele a umožňuje vizuálně vytvářet a organizovat analýzu dat. Z pásu karet lze všechny kroky analýzy a přístupu k datům přetáhnout do rozhraní a propojit je. Jednotlivé kroky jsou reprezentovány jako takzvané "uzly" prostřednictvím symbolu stejného jako je v menu. Kliknutím na symboly je možné změnit nastavení parametrů. Zahrnout můžete rozsáhlé analýzy dat s komplexní přípravou dat a různými grafickými či statistickými výpočty. To vše můžete vložit do projektu, uložit a později změnit. Celý projekt pak může spustit krok za krokem nebo pouze jeden konkrétní krok.

K dispozici je mnoho předdefinovaných uzlů pro přípravu dat. Například proměnné mohou být kontrolovány pomocí chybějících hodnot, redundancí, neúplností, mimořádných hodnot a dalších uzlů pro údržbu dat a na vyžádání nebo automaticky čistit.

Příprava dat je také velmi snadná: Databáze a soubory lze snadno spojit v projektovém rozhraní. To znamená, že pro opakované načtení hodtnot potřebujete pouze několik kliknutí.

Projektové rozhraní 2
Projektovací dashbordy zásadně mění práci: Na první pohled zachycují celou analýzu a díky strukturovanému zobrazení a přehlednému dashboardu není časově náročné vyhledávání konkrétních nastavení. Oprava nebo úprava na začátku procesu nevyžaduje nudné manuální opakování pracovních kroků. Automatizujete a nastavujete všechny potřebné kroky analýzy při samotném sestavování.

Ovšem, osvědčená uživatelská rozhraní jsou stále k dispozici, takže zkušený uživatel může stále vytvářet analýzy prostřednictvím dialogových oken a průvodců. Makra lze také zaznamenávat a naprogramovat jako dříve.

Další inovace
Inovovaný projektový dashboard jako standard pro všechny uživatele Statistica není jedinou novinkou ve Statistica 13. Byla rozšířena také korespondenční analýza a nyní zvládne i větší objemy dat a použít  například singulární algoritmy pro výpočet souřadnic. Metody Boosted Trees a Random Forrest ve Statistica Data Miner nyní umožňují modelování krok za krokem. Lassova regrese byla re-implementována, aby pomohla identifikovat významné prediktory modelování.

Statistica Enterprise nyní podporuje několik metod Native Distributed Analytics (NDA). To umožňuje analyzovat data tam, kde se nacházejí. Tato možnost je zpočátku nabízena pro základní statistiky a různé regresní metody a je ověřena proti SQL Serveru. Rostoucí význam nových technologií Big Data je tak elegantně vyřešen, neboť data mohou být nyní nejen importována z HDFS, ale také exportována do HDFS. Pro tyto projekty, napojení, exporty, jsou samozřejmě k dispozici odpovídající uzly. Rozšíření Statistica Big Data Analytics také umožňuje modelům pracovat v Hadoopu.

Nechte si předvést STATISTICA 13 nebo nás kontaktujte a přejděte na novou verzi. 

Created by www.Corpus.cx
Copyright 2004 - 2024 StatSoft CR s.r.o.